בלוג

שמאים בחיפה
שמאים בחיפה

מחפשים שמאים בחיפה והסביבה? מצאתם!

נכס נדל"ן יכול להיראות לנו אטרקטיבי, אבל רק שמאי מקרקעין יכול לקבוע את ערכו האמיתי ואת כדאיות הרכישה. באילו מקרים נזדקק לשמאי מקרקעין בכלל ואותם שמאים בחיפה והסביבה בפרט? כל המידע בהמשך!

הדירה שאתם רוצים לרכוש נראית מוצלחת, אבל בירור נוסף מעלה, שיש עליה שעבוד או בעיות מיסוי, שיש ליקויים וערכה האמיתי נמוך ממה שדורש המוכר. את הבירור, יכול לבצע רק שמאי מקרקעין ומשום כך חלקו קריטי בכל עסקה.

שמאי המקרקעין מבצע הערכות שווי של נכסי נדל"ן, באמצעות מקורות מידע והשוואות, כשמדובר בעסקת מכירה או קנייה, פרויקטים של התחדשות עירונית ועוד. מאחר שבכוחו להתריע על בעיות עתידיות בנכס ולתת הערכה אמיתית של שוויו לפני הרכישה, שירותיו יכולים לחסוך לא מעט כסף ועוגמת נפש.

מהו שמאי מקרקעין ומהם תפקידיו?

שמאות מקרקעין, עוסקת בהערכת שווי של נכסי מקרקעין למגורים, למסחר, להשקעה ועוד והיא מהווה חלק בלתי נפרד מכל עסקה בתחום. הערכת שווי יכולה להשתנות, אמנם, בין שמאי אחד למשנהו, אך בפערים לא משמעותיים.

שמאי מקרקעין בחיפה יכול לספק חוות דעת מקצועית כאמור במכירה וקניית נכסים, אך גם בהגשת הצעות למכרזים, כינוס נכסים, פירוק שותפויות, חלוקת זכויות במקרקעין, או חישוב פיצויים, במקרה של ירידת ערך הדירה בשל פיתוח סביבתי.

בדיקת המידע, כוללת תחקיר מעמיק לגבי הנכס בלשכת רישום המקרקעין, בארכיון מחלקת ההנדסה של הרשות המקומית ובמאגרי מידע נוספים.

לאחר שהוא לומד את הנכס, מייצר שמאי המקרקעין דו"ח, המפרט את הנתונים והממצאים. מדובר במסמך בעל תוקף משפטי, שניתן להשתמש בו מול מוכר הנכס, רשות המיסים או כל גורם אחר וכחוות דעת מקצועית בבית המשפט בסכסוכי נדל"ן.

שמאים בחיפה – איך מעריכים שווי של נכס?

כדי להעריך שווי של נכס נדל"ני, שמאי המקרקעין אוסף את כל המידע הרלוונטי. השיטה הרווחת להערכת שווי התחלתית, היא השוואה של הנכס לנכסים דומים באזור ולמחירים שנגבו עבורם.

בהמשך, מוודא שמאי המקרקעין שיש לנכס היתר בנייה, שהוא תואם את המצב בשטח, שאין חריגות בנייה ומברר האם ניתן לבנות עוד או לבצע תוספות בנכס. הוא מבצע בעזרת מהנדס בדיקה הנדסית של מצב המבנה לאיתור ליקויים, סדקים או רטיבות.

בנוסף, נבחנות התשתיות הקיימות בסביבת הנכס, הצפי לבנייה גבוהה באזור שתסתיר את הנוף, הבעלות החוקית על הנכס, קיום שעבודים, רישום במנהל המקרקעין, תקנון הבניין המשותף וגם מהם ההיטלים והמיסים הנדרשים ומהן הדרכים לזכות בהקלות או בזכאות.

שמאי מקרקעין מסייע גם למי שמעוניין למכור או להשכיר דירה או כל נכס אחר, כדי לדעת מהו המחיר שניתן לגבות, כדי שלא יפסיד בעסקה מחד, ומאידך לא יבריח את הקונים.

שמאים בחיפה ותמ״א 38

גם כשמדובר בפרויקטים של התחדשות עירונית כמו תמ"א 38 ופינוי בינוי, נדרש שמאי מקרקעין, אם כדי להעריך את הצעת היזם ולבדוק האם היא משתלמת לדיירים, מה המיסוי הצפוי ועל מנת  לערוך בדיקת כדאיות כלכלית, עבור היזם.

במשרד השיכון והבינוי, פועל מאגר של שמאי פינוי בינוי, שלרוב עוסקים בבדיקת כדאיות עבור הדיירים. לצורך כך, השמאי בוחן את פרטי העסקה, את אופי הדירות הקיימות בבניינים המיועדים להריסה ואת התרומה האפשרית לדיירים, בעקבות השדרוג. בנוסף לבניין בכללותו, יכול גם כל בעל דירה לשכור את שירותי השמאי על חשבונו, לבצע הערכה פרטנית בדירתו.

כיצד לבחור שמאי מקרקעין?

כשבאים לבחור בשמאי מקרקעין כמו שמאות דירות, יש לוודא, בנוסף לקבלת המלצות, שהוא בעל תואר ראשון ובוגר לימודי שמאות מקרקעין, שעמד בבחינת מועצת השמאים ועבר תקופת התמחות ושהוא רשום בפנקס שמאי המקרקעין ובעל רישיון לעיסוק בתחום.

מדובר במקצוע הדורש ידע בתחומים רבים, כמו כלכלה, הנדסה, חקיקה, דיני מיסים ומקרקעין ועוד, ויש לוודא שהניסיון הספציפי של השמאי, רלוונטי למקרה שלכם. כדי לשמור על האינטרסים שלכם, עדיף לא להותיר את בחירת השמאי לצד השני, בסכסוך נדל"ני.

צריכים שמאי מקרקעין בחיפה והסביבה? הגעתם למקום הנכון!

זקוקים לשמאי מקרקעין בחיפה והסביבה? משרד א. פז שמאות מקרקעין עוסק בנושאים המורכבים ביותר בשמאות מקרקעין, כמו תחשיבי כדאיות כלכלית, מיסוי מקרקעין עלויות בנייה ועוד.

א.פז שמאות מקרקעין הינו משרד בו שמאי מקרקעין להם הסמכה בהנדסה מהטכניון ובמנהל עסקים וניהול השיווק מהיחידה ללימודי חוץ של הטכניון והוא בעל ידע רב בהנדסה, כלכלה ופיננסים וניסיון נרחב בכל תחומי שמאות המקרקעין.

לוגו א. פז שמאות מקרקעין

במשרדנו, א.פז שמאות מקרקעין, שמאי מקרקעין עם ניסיון של עשרות שנים הבקיאים במגוון תחומי שמאות המקרקעין.

למשרדנו, הכרות רבה עם תחומי מיסוי המקרקעין. ידוע, כי בעסקת מקרקעין רב הנסתר על הגלוי, ולכן, אנו נשמח לתת לכם ייעוץ חינם בכל סוגיה.

א.פז שמאות מקרקעין.

טלפון: 2698*

אתר: https://shamay-mekarkein.com/

המידע הינו כללי בלבד ואינו משפטי ועלול להשתנות. בביצוע פעולה במקרקעין יש להתייעץ עם גורם מוסמך. ט.ל.ח. בכפוף לתקנון.